CORAZ TRUDNIEJ O KREDYT HIPOTECZNY - BANKI ZAOSTRZAJĄ KRYTERIA

Osoby zainteresowane zakupem własnego mieszkania muszą zmierzyć sięz wieloma przeszkodami. Jedną z nich jest problem wysokich cen nieruchomości. Większość Polaków jest zmuszona do zaciągnięcia kredytu mieszkaniowego. Jedną z najpopularniejszych opcji jest kredyt hipoteczny. Chociaż popyt na tego typu kredyty nadal pozostaje na wysokim poziomie, banki zdecydowały się zwiększyć wymagania stawiane przed potencjalnymi kredytobiorcami.

Czytaj więcej

DOKĄD ZMIERZASZ GOSPODARKO?

Mamy już coraz więcej twardych danych pokazujących sytuację polskiej gospodarki w drugim kwartale 2020 roku. Będzie źle, cud się nie wydarzy. To już jednak historia. Najgorsze jest to, że nie mamy się do czego odnieść w kontekście budowania scenariusza na kolejne kwartały.

Czytaj więcej

Jaki będziemy płacić podatek od najmu w 2020 roku?

Każdego roku właściciele wynajmowanych mieszkań muszą podjąć kilka decyzji związanych z rozliczaniem najmu przez następne 12 miesięcy. Chodzi między innymi o wybranie formy rozliczania, trybu płacenia zaliczek oraz sposobu opodatkowania całości przychodu wyłącznie przez jednego ze współmałżonków.

Czytaj więcej