ODKURZACZE DO ZADAŃ SPECJALNYCH - PROFESJONALNE ODKURZACZE DLA PRZEMYSŁU I BIZNESU

Znaczenie słowa odkurzacz jest powszechnie znane w kontekście urządzenia domowego do sprzątania drobnych zanieczyszczeń w obrębie gospodarstwa. Pojęcie to jest jednak znacznie szersze i bardziej złożone. Istnieje wiele rodzajów odkurzaczy, a modele domowe to wyłącznie czubek góry lodowej. W tym kontekście rynek odkurzaczy dzieli się wg ich finalnego użytkownika tj. gospodarstwa domowego oraz biznesu i przemysłu. Podczas gdy odkurzacze domowe mają niewiele podgrup, odkurzacze zakładowe zwane też industrialnymi mają ich znacznie więcej. Skupiając się chwilowo wyłącznie na odkurzaczach zakładowych, najważniejszą cechą tego sektora jest niehomogeniczność jego nomenklatury, co znaczy, że nie należy traktować nazw poszczególnych podgrup lub nazw rozwiązań za finalne. Wpływa na to kilka elementów: rynek ten jest nowy, niezakorzeniony i niszowy oraz kreują go firmy zagraniczne (głównie włoskie) i tłumaczenia różnicują się wpływając na różnorodność nazewnictwa.

Czytaj więcej

Z marką BUZIL bezpiecznie przez czas koronawirusa

W dobie epidemii zauważamy tendencję zintensyfikowania procedur i procesów dezynfekcji na różnych obiektach. Jest to oczywiście postawa uzasadniona przy założeniu, że stosowane środki biobójcze są zarejestrowane przez właściwy urząd i zbudowane na bazie odpowiednich substancji czynnych w wymaganym stężeniu.

Czytaj więcej

Ozonowanie, zamgławianie, lampy UV wady, zalety, fakty i mity

W dzisiejszym świecie, w czasach ogólnoświatowej pandemii wirusa wszyscy chcemy czuć się bezpiecznie, przebywając poza domem, w pracy, sklepie, hotelu i innych budynkach użyteczności publicznej. Dezynfekcja to nie tylko wcieranie w ręce preparatów na bazie alkoholu lub przecieranie klamek, poręczy i innych elementów. W większości budynków, gdzie jest duża rotacja ludzi wszystkie miejsca bezpośredniego styku stanowią potencjalne niebezpieczeństwo zarażenia wirusem, dlatego tak ważna jest dezynfekcja całych pomieszczeń. Wykorzystując tylko opryskiwacze jako urządzenia do nakładania preparatów dezynfekcyjnych, nie jesteśmy w stanie przeprowadzić skutecznej dezynfekcji wszystkich miejsc, które mogłyby stanowić potencjalne źródło wirusa.Istnieje wiele metod, które są stosowane od bardzo długiego czasu w miejscach, gdzie reżim sanitarny był zawsze podwyższony, m.in. w służbie zdrowia czy przemyśle spożywczym. W dobie rozwoju pandemii metody te zaczynają być wykorzystywane w życiu codziennym. Ozonowanie, zamgławianie oraz wykorzystywanie lamp UV do przeprowadzania dezynfekcji to bardzo skuteczne metody. Czy wiemy wystarczająco dużo na ten temat? Gdzie możemy wykorzystać te metody? Która jest najskuteczniejsza?

Czytaj więcej

DLACZEGO POTRZEBUJESZ E-SPRAY?

E-Spray to profesjonalny pistolet natryskowy, który wykorzystuje indukcję elektrostatyczną do skutecznego i równomiernego rozprowadzania środków dezynfekujących na powierzchniach. E-Spray jest lekki i bardzo wygodny. Zasilanie baterią litowo-jonową, pozwala przeprowadzać odkażanie nieprzerwanie przez kilka godzin. Środek dezynfekujący rozpylany jest w bardzo małych i lekkich kroplach, które docierają do każdego punktu odkażanego obszaru i skuteczniego dezynfekują. Dzięki ładunkowi elektrostatycznemu krople są przyciągane przez docelową powierzchnię tworząc powłokę dezynfekującą. Pistolet natryskowy oferuje firma Sylpo System.

Czytaj więcej

Strona 1 z 2